פאטנט חדש בעולם הקולנוע – עותק בלי פוקוס

סינמה סיטי ראשון לציון , יום שבת , תשע וחצי בבוקר .  כל הנתונים הללו בשבילי זה מתכון לניצחון בדוק. סרט יום שבת בבוקר באולם ריק זה מתנה. אני מאוד אוהב ללכת לקולנוע שאין הרבה אנשים, אין מישהו שיפריע לך, אין אישה נוראית שתחליט פתאום שבזמן הסרט זה הזמן הכי טוב לדבר בפלאפון, ואין ילדים קטנים שכל המטרה שלהם בסרט היא לעשות רעש כי לדעתם זה מצחיק ( חברה זה לא ). שקט ושלווה = צפייה נפלאה.   זה מה שחשבתי שיהיה לי שנכנסתי לאולם 12 בסינמה סיטי. אני אישתי וחברי הלכנו לראות את DUE DATE, סרטו החדש של טוד פיליפס.

הסרט התחיל ומיד לאחר כמה שניות שמנו לב שלושתינו שאין פוקוס בכלל. לי זה צורם מאוד הדברים הללו. כואב לי שמעסיקים ילדים שלא מבינים כלום במכונות הללו וגורמים לנו הצופים סבל בצפייה. יצאתי החוצה לחפש מישהו שיוכל לעזור והגעתי למשרד המנהל. הבחור היה מבוגר יחסית ומיד התקשר למקרין. חזרתי לי לאולם והבחנתי במקרין העומד ליד המקרן ומנסה שוב ושוב לפקס את הסרט. הבעיה הייתה שכנראה שאין לבחור הזה מושג בהפעלת המכונה ושום דבר לא עזר. לאחר כמה נסיונות שהם אני וחברי מנסים לתקשר אם המקרין ללא הצלחה, חברי החליט הפעם לצאת למנהל. שחזר המנהל חזר איתו ועמד בצד ובחן את הסרט לכמה רגעים, לאחר מכן יצא החוצה ולאחר כמה דקות חזר שוב לאולם. הוא עלה לשורה בה ישבנו ופלט את אחד המשפטים המגוחכים ביותר ששמעתי אי פעם. לפי המנהל העותק שהגיע לאולם 12 בסינמה סיטי הגיע ללא פוקוס. לפי המנהל, ראשי הסינמה סיטי שהשקיעו הון תועפות בבניית קומפלקס קולנוע ענק, החליטו בצעד מגוחך לרכוש עותק של סרט לא מפוקס. עכשיו ניסיתי להבין ממנו האם הוא עצמו מבין שמה שהוא אומר לנו הוא מגוחך לגמרי, הרי אין דבר כזה עותק לא מפוקס!!!!!! אולי יש סרט שצולם ללא פוקוס, אך אין עותק ללא פוקוס!!! אין כזה דבר שעותק אחד הוא בפוקוס מלא ודווקא העותק שהגיע לסינמה סיטי בראשון לציון הגיע לא בפוקוס.

אני די בטוח שטוד פיליפס לא החליט בצעד נועז לצלם קומדיה מטופשת ( אך מצחיקה ) ללא פוקוס. אני באמת באמת לא מאמין שזה מה שיתרום לסרטו להצליח. מה עוד שאני כמעט במאה אחוזים בטוח שהאולפנים לא היו מאשרים יציאה של סרט לא בפוקוס לאקרנים. איכשהו זה נראה לי מוזר.

אני חייב לומר שהמנהל הזה הימם אותי. מה שעוד היה די מרגיז הוא שברגע שהבין שהוא מדבר עם אדם שמעט מבין בנושא התחיל לגמגם ולנסות לסיים את השיחה במהירות. "אתה יכול לקבל החזר כספי מלא על הכרטיסים + הפופקורן ושתייה", אך אני לא הייתי מרוצה וביקשתי בכל זאת הסבר. המנהל חזר על עצמו שוב ושוב והסביר שככה הגיע אליהם העותק.

איזה עצבים !!!!!!!!!!!!!

תראו אני מת על הסינמה סיטי בראשון, אני חושב שזה אחד מבתי הקולנוע הטובים ביותר בארץ, והנוחים ביותר בארץ. חבל לי להפסיק לצפות שם בסרטים, אבל קשה לי מאוד לקבל את מה שקרה היום בבוקר. לא נראה לי הגיוני שבאולם יעבוד מקרין שאיננו יודע להפעיל את המקרן. לא נראה לי הגיוני שאנחנו הצופים צריכים לסבול בגלל חוסר יעילות. במיוחד לא נראה לי שמקום כה מכובד כמו הסינמה סיטי צריך לעבוד בצורה כל כך חסרת יעילות ומסורבלת.

פשוט חבל !!!!!!!!!

פוסט זה פורסם בקטגוריה סרטים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

9 תגובות על פאטנט חדש בעולם הקולנוע – עותק בלי פוקוס

 1. ברקן הגיב:

  איש כתום יקר!!!
  דבר ראשון, לפי מה שאתה מספר על המנהל שנתקלת בו, אתה צריך להגיד תודה שהוא לא האשים אותך שהעיניים שלך לא בפוקוס…
  דבר שני, קח טיפ חינם ממני אליך (ולכל מי שיקרא את זה…) אם אתה רוצה להיות "צרכן חכם" פשוט תשתמש בפייסבוק, זה כלי עם המון כוח! כנס עמוד פייסבוק של סינמה סיטי ראשל"צ (או של המפיצים של הסרט) ותרשום להם על החוויה האומללה שחווית. אני יכול להבטיח לך (מניסיון) שתקבל התייחסות רצינית יותר מזו שקיבלת מהמנהל.
  ודבר שלישי, עם כל השנים שלך בפאר בחדר מקרינים אצל ציון, לא יכולת לתקן את העותק ללא הפוקוס????

 2. האיש הכתום הגיב:

  האמת שאם היה נותן לי המנהל המוזר לעלות לקבינה אני בוודאות יכול לומר שאני וחברי ( עידו) היינו קופצים על הדבר ומתקנים את הנזק. אני מתאר לעתמי שעל הדרך היינו עוברים בעוד כמה קבינות סתם בשביל הכיף !!!!

 3. איש ירוק הגיב:

  היזהרו מאולם 12. האיש הכתום יודע על מה הוא מדבר. כה נפלא כל טור, אתה רק הולך ומשתבח איש כתום ואני נהנה כל פעם מחדש קצת יותר

 4. האיש היפה הגיב:

  מי זה האיש הירוק???
  בהתחלה היה איש כתום ואיש יפה. עכשיו איש ירוק, איש ארוך (לא איפה שצריך) ועוד אי אילו אנשים…

  האמת שאני לא מופתע שעוד ועוד אנשים מצטרפים, כי האיש הכתום עושה חיל!

  בקשר לארוע, אין לי מה להוסיף מעבר למה שידידי המלומד האיש הארוך (לא איפה שצריך) כתב. הוא סיפר לי על הטריק הזה ומאז התחלתי להפיץ אותו. פשוט תעשה "העתק" "הדבק" מהפוסט לעמוד פייסבוק שלהם ואולי תקבל כרטיסים חינם לסינמה סיטי ראשל"צ לשארית חייך.

  אם זה לא עובד, הייתי כותב מכתב ישן וטוב. בכל מקרה לדעתי עדיף שתפעל לקבלת פיצוי מאשר להחרים את סינמה סיטי (בייחוד אם אתה אומר שזה קולנוע טוב).

  יצאתי קצת אלון מזרחי, כתבתי שאין לי מה להוסיף ואז כתבתי ספר. קורה…
  האיש היפה

 5. רועי הגיב:

  פשוט המנהל לא היה בפוקוס …

  • לובי הגיב:

   כשותפה לחוויה, אכן הפגינו חוסר מקצועיות ויעילות , וחבל, כי זה הקולנוע המהנה ביותר כיום… אני בעד rave על הקבינות.. קצת פוקוס והעניינים מסתדרים.. אני לגמרי עם האיש הכתום!

   • לובי הגיב:

    ועוד משהו, בעניין הסרט- ממש מומלץ למי שרוצה לצחוק משטויות… ולא לאמץ מדי את הראש.. פשוט היה מצחיק וטוב. שלוש משלוש-חייב להעיד על משהו טוב..!

 6. האיש הארוך (איפה שצריך) הגיב:

  במקרה, אני הייתי בדיוק באותה הקרנה וזה פשוט היה סיוט. כבר מההתחלה הראש התיל לכאוב מחוסר הפוקוס. במיוחד בקטעים בהם היינו צריכים לקרוא טקסט.
  כבר היו לנו פעמים שעותק הוחרב בגלל מקרין שלא מבין (לראיה "מסע בין כוכבים" בקולנוע הוד. יכול להיות שכבר עברו 12 שנים מאז??!!), אבל לבוא ולהעליב את האינטיליגנציה שלנו עם השטות הזו על העותק זה באמת ביזיון. דבר אחד שברקן הזכיר והוא נכון, לפחות המנהל לא טען שהבעיה אצלנו. הוא לקח אחריות על הטעות ואפילו הציע לנו החזר. חבל שלא עשינו את זה.ככה, גם לא שילמתי על הסרט וגם הייתי מקבל החזר!
  אני גם מסכים עם הרעיון של לכתוב את זה בעמוד הפייסבוק שלהם. זה באינטרס של כולם שהם יתקנו את הבעיות שלהם (בין אם הם כח אדם לא מקצועי, ציוד לא תקין, או עותקים אוזבקיים פיראטיים ללא פוקוס. אולי הם דפקו את העותק כשהם הלבישו עליו כתוביות?). בזמננו, לדעה של אדם יחיד יכולה להיות השפעה מאוד גדולה.

  יאללה רדמן!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s